تئاتر “مادر مانده”

تئاتر «مادر مانده»
كارگردان: #محمدحسين_تفريشي
نويسنده: #حميدرضا_آذرنگ
.
بازيگران (به ترتيب ورود به صحنه):
#عارفه_نظامی، #فهيمه_اسماعيلی، #نيلا_قبادی، #محمدعلی_وزيری، #مجيد_حداد، #نگين_خسروآبادی و #اميرمحمد_عيسی‌زاده
.
«مادر مانده» تا بیست‌وپنجم آبان‌ماه، هرشب ساعت ۲۱ در سالن شمارهٔ دو عمارت نوفل‌لوشاتو به روی صحنه می‌رود.

حسین تفرشی کارگردان نمایش مادر مانده به خبرنگار اپرا در مورد روند شکل گیری نمایش افزود: حدود شش ماه پیش بعد از خواندن نمایشنامه ی مادر مانده به قلم جناب حمیدرضا آذرنگ تصمیم گرفتم این کار را به روی صحنه ببرم. بنابر این بازیگر ها را انتخاب کردم و تقریبا دو ماه متوالی فقط تمرینات بدن و بیان را با ایشان کار کردم. بعد از آن تمرینات خوانش متن و سایر تمرین ها برای رسیدن به اجرا را انجام دادیم. از اونجایی که متن پتانسیل چند جانبه داشت از همان ابتدا جذب آن شدم سپس بعد از تحلیل های مفصل و مشورت با جناب آذرنگ تصمیم گرفتیم که اجرایی تلفیقی از دو سبک رئالیسم و سورئالیسم داشته باشیم. هرچند خروجی نهایی کار در واقع کاری سورئال همراه با رگه هایی از رئالیسم شد. دغدغه ی مرگ، چگونگی زیستن و وجود یا عدم وجود جهان های دیگر از اصلی ترین مسائلی بودند که ذهن اینجانب را درگیر خود کرده بود. پاسخ به یکی از سه سوال بنیادین بشر و کشمکشی که به دنبال خودش دارد در این نمایشنامه به وضوح پیگیری شده بود و نوع نگاه نویسنده به پرسش “کجا خواهم رفت” بسیار زیاد به دیدگاهم نزدیک بود. اینکه انسان میتواند تا ابد ادامه داشته باشد و در جهان دیگری به موازات همین جهان آنچه را که اینجا دنبال می کرده است در پی گیرد.
من و گروهم سعی داشته ایم تا این دغدغه را بر روی صحنه برده و از آن پشتیبانی کنیم. نمایش “مادر مانده” تا بیست و پنج آبان ماه هر شب ساعت ۲۱:۱۵ در سالن دو عمارت نوفل لوشاتو بر روی صحنه می رود.
وی در مورد مشکلات نیز افزود: ما گروهی هستیم که بدون هیچ پشتوانه ی مالی و صرفا به صورت گروهی و با بودجه ی شخصی این اثر را تولید کردیم بنابر این بزرگترین حامی ما مردم هستند. امیدوارم توانسته باشیم پاسخ اعتماد مردم را به خوبی داده باشیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.