تئاتر «دو استکان چای داغ از میان دویست جنگ خونین»

ناصر ارباب

نمایش «دو استکان چای داغ از میان دویست جنگ خونین» به نویسندگی یلدا منتظری و به کارگردانی مهدی رحیمی‌سده از دوشنبه این هفته ۲۸ آبان‌ماه در تماشاخانه ماه حوزه هنری روی صحنه خواهد رفت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، تماشاخانه ماه حوزه هنری در تازه‌ترین اجراهای خود میزبان نمایش «دو استکان چای داغ از میان دویست جنگ خونین» به نویسندگی یلدا منتظری و به کارگردانی مهدی رحیمی‌سده می‌شود. اولین اجرای این نمایش ویژه عکاسان و خبرنگاران روی صحنه خواهد رفت.

این نمایش که با بازی مهدی رحیمی و سیاوش جامع روی صحنه خواهد رفت؛ داستان مردی روایت می‌شود که در جنگ هشت ساله عراق علیه ایران دچار بیماری روانی شده است. در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «در یک کلینیک روان‌پزشکی در آلمان، طاهر بیمار اعصاب و روان دوران جنگ با فواد پزشک روان‌شناس عراقی بعد از سال‌ها روبه‌رو می‌شود. آن‌ها در دوران جنگ در وضعیتی کاملا متفاوت با هم رو به رو شدند، در شرایطی که نیروهای بعثی از طاهر اعتراف می‌گرفتند او پزشک معالج و احیا کننده او برای بازجویی مجدد بوده. طاهر در پروسه روان‌درمانی فواد را به یاد می‌آورد. حالا شرایط میان آن‌ها متفاوت است.»

به گفته رحیمی‌سده، کارگردان این اثر، داستان نمایش «دو استکان چای داغ از میان دویست جنگ خونین» بین دو دشمن یکی ایرانی و یکی عراقی اتفاق می‌افتد. این‌ها در زمان جنگ دشمن هستند و در زمان صلح البته می‌بایست با این قضیه کنار بیایند. فضای نمایش کمدی نیست؛ هر چند رگه‌هایی از کمدی دارد اما بیشتر یک فضای روان‌شناسانه است.

گفتنی است، نمایش «دو استکان چای داغ از میان دویست جنگ خونین» به نویسندگی یلدا منتظری و به کارگردانی مهدی رحیمی‌سده ۲۸ آبان الی ۲۰ آذر در تماشاخانه ماه حوزه هنری روی هر شب ساعت ۱۸ میزبان مخاطبان خود خواهد بود.
از دیگر عوامل این نمایش میتوان از مجری طرح: پیمان یاحقی
طراح لباس: سمیه پسندیده خواه
طراح صحنه: میثم نویریان
طراح نور: پیمان یاحقی
طراح گریم: مجتبی تقوی نیا
طراح پوستر و بروشور: سیامک مددی
میکس موسیقی و صدای و افکت: سیامک مددی
دستیاران: هادی شبانی، هانیه رحیمی، عطیه اخوان و هانیه وزیرپناه
عکاسان: یلدا ابراهیمی، محمد علی پور
مشاور روان شناسی: هانیه وزیرپناه
مشاور رسانه: سمیرا افتخاری
روابط عمومی: ناصر ارباب نامبرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.